hilal organizasyon
Anasayfa İslami Düğün Semazen Grubu İlahi Grubu Mehter Takımı İletişim
düğün
Anasayfa
Hakkımızda
Düğün Organizasyonu
Sünnet Düğünü
Nişan Organizasyonu
Kına Organizasyonu
İlahi Sanatçıları
Semazen Grubu
Palyaço & Animasyon
Tasavvuf Grubu
Ses & Işık Tesisatı
Masa Sandalye Süsleme
Mehter Takımı
Fotoğraf Video Çekimi
Sünnet Tahtı & Yeniçeriler
Ramazan Etkinlikleri
Bayan İlahi Grubu
Bebek Mevlüdü
Balon Süsleme
Gelin Masası Kiralama
Gelin Yolu Kiralama
Kına Tahtı Kiralama
Hizmetlerimiz
Videolar
Resim Galerisi
Referanslar
İletişim

Semazen Grubu İle Ramazan Etkinlikleri

semazen ekibi ile ramazan iftar programı

Ramzan Ayı Etkinliğinde Semazen Gösterisi

Semazen Grubu Gösterisi İle Ramazan Etkinlikleri - Ramazan’da yapılan etkinliklerin en vazgeçilmezi hiç şüphesiz Semazen gruplarıdır. Onları izlemek adeta insanı Allah’a yakınlaştırır. Sema kelime anlamı olarak Yüce Allah’a aşk ile yaklaşıldığını ve kul olmanın gerekliliğini tam olarak idrak etmek anlamına gelir. Semazenlerin yaptıkları hareketler dönmek olarak değil de Sema etmek olarak adlandırılır.

 

Semazen Ekipleri İle Ramazan Ayında Sizlerleyiz.

Semazen Grubu Ramazan Etkinlikleri ‘ne her yıl binlerce insan katılır ve onları izledikçe huzur bulurlar. Aslında Semazenlerin sadece Sema yapmasında değil üzerlerindeki kıyafetlerin her birinde de ayrı bir anlam vardır. Giymiş oldukları beyaz kıyafet kefeni simgeler ve ölümün ne kadar yakın olduğunu bizlere anlatır. Başlarında bulunan sarık mezar taşı anlamına gelir. Bunların hepsi bizlere ölümü anlatır ancak; asıl olan yalan Dünya’da ölmek değil ahirette tekrar dirilip Allah’a dönmektir. Ramazan Etkinliklerinde Semazen Gösterileri Ve İlahi Grubu Kiralama Servisi ile Sizlere En Özel Programlar Yapıyoruz.

Semazen Grubu Gösteri Organizasyonlarını İstanbul Ve Tüm Türkiye'deyiz.

Semazenler sema gösterilerine başlamadan önce üzerlerinde siyah bir hırka bulunur ve bu hırkayı çıkararak gösteriye başlarlar. Hırkanın anlamı mezardır ve bunu çıkararak yeniden doğmayı simgelerler. Semazenlerin Sema sırasında sol elleri yere, sağ elleri ise göğe bakar. Buradaki anlam ise sağ elleri ile Allah’tan alıp sol elleri ile insanlara verdiğidir.

Ramazan ayı 11 ayın sultanı olarak bilinir. Bereket, affedilme ve ibadet ayıdır. Ramazan ayını ne kadar çok ibadet ve tövbe ile geçirirsek o kadar hayırlı bir ay olur bizim için. Ramazan da siz de Semazen Grubu Ramazan Etkinlikleri yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve gerçekten Semazenliğin gerektirdiği kamil insan olma erdemine ulaşmış İlahi sevgileri son derece yüksek Semazenlerimiz ile bu organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

semazen ekibi servisi

Ramazan Programlarında Semazen Ekibi İle Organizasyonlar Yapmak İstiyorsanız Bizi Arayın. 0532 692 98 48

düğün merasimi islami düğün islami düğün videolar dini düğün referanslar hilal organizasyon iletişim
Anasayfa | Semazenli Düğün Organizasyonu | İlahili Düğünler | Semazen Gösterisi Organizasyonu | İletişim
© Copyright 2020 Hilal Organizasyon Tüm Hakkı Saklıdır.