semazen ekibi ile ramazan iftar programı

Ramazan Ayı Etkinliğinde Semazen Gösterisi

Semazen Grubu İle Ramazan Programı – Ramazan’da yapılan etkinliklerin en vazgeçilmezi hiç şüphesiz Semazen gruplarıdır. Onları izlemek adeta insanı Allah’a yakınlaştırır. Sema kelime anlamı olarak Yüce Allah’a aşk ile yaklaşıldığını ve kul olmanın gerekliliğini tam olarak idrak etmek anlamına gelir. Semazenlerin yaptıkları hareketler dönmek olarak değil de Sema etmek olarak adlandırılır. 18 Yıllık Organizasyon Tecrübesi İle Her Zaman Sizlere En İyisini Sunuyoruz.

Semazen Ekipleri İle Ramazan Ayında Sizlerleyiz.

İstanbul’da Ramazan Etkinlikleri ‘ne her yıl binlerce insan katılır ve Semazen Gruplarını izledikçe huzur bulurlar. Aslında Semazenlerin sadece Sema yapmasında değil üzerlerindeki kıyafetlerin her birinde de ayrı bir anlam vardır. Giymiş oldukları beyaz kıyafet kefeni simgeler ve ölümün ne kadar yakın olduğunu bizlere anlatır. Başlarında bulunan sarık mezar taşı anlamına gelir. Bunların hepsi bizlere ölümü anlatır ancak; asıl olan yalan Dünya’da ölmek değil ahirette tekrar dirilip Allah’a dönmektir. Ramazan Etkinliklerinde Semazen Gösterileri Ve İlahi Grubu Kiralama Servisi ile Sizlere En Özel Programlar Yapıyoruz.

Semazen Grubu Gösteri Organizasyonlarını İstanbul Ve Tüm Türkiye’deyiz.

Semazenler sema gösterilerine başlamadan önce üzerlerinde siyah bir hırka bulunur ve bu hırkayı çıkararak gösteriye başlarlar. Hırkanın anlamı mezardır ve bunu çıkararak yeniden doğmayı simgelerler. Semazenlerin Sema sırasında sol elleri yere, sağ elleri ise göğe bakar. Buradaki anlam ise sağ elleri ile Allah’tan alıp sol elleri ile insanlara verdiğidir. semazenlerimiz semayı aslına uygun bir şekilde gönül dünyamıza hitap ederek gerçekleştiriyorlar.

semazen ekibi ile ramazan iftar programı

Semazen Fiyatları %20 İndirimli

Ramazan ayı 11 ayın sultanı olarak bilinir. Bereket, affedilme ve ibadet ayıdır. Ramazan ayını ne kadar çok ibadet ve tövbe ile geçirirsek o kadar hayırlı bir ay olur bizim için. Ramazan da siz de Semazen Grubu Ramazan Etkinlikleri yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve gerçekten Semazenliğin gerektirdiği kamil insan olma erdemine ulaşmış İlahi sevgileri son derece yüksek Semazenlerimiz ile bu organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

ramazan iftar programı semazen gösterisi
Ramazan Programlarında Semazen Ekibi İle Organizasyonlar Yapmak İstiyorsanız Bizi Arayın. 0532 692 98 48